O nás

Pro rok 2015 byla předpovězena spousta různých událostí, vynálezů a jiných výdobytků...jako třeba létající skateboardy, auta poháněná odpadky, nebo dokonce to, že Češi přestanou v sandálech nosit ponožky. Nakonec se namísto toho na scéně objevila skupina THE OTHERS. Tuhle bandu založili zbylí členové tehdejší kapely Apple Pine. Z původních členů nakonec zůstal pouze frontman Unholy Mark. Toho po čase doplnil rockový veterán – bubeník Evžen a dále také stálice jičínské hudební scény – basák Ondra (Wooden Ships). Později se k sestavě připojila i harmonikářka Lucie Eva, která kapelu doprovází kromě akordeonu i na klavír, a také svým osobitým hlasovým projevem výborně doplňuje zpěváka Marka. V nejbližší době se na vás kapela, kromě neustálého koncertování, chystá zaútočit i sadou nových nahrávek. Máte se na co těšit! ... Sandálů bez ponožek se snad dočkáme napřesrok.

Neustálé změny vládnou světem a proto i u nás v kapele došlo ke změnám. V jarních měsících roku 2019 byla oslovena druhá vokalistka Terka - pro zpěv, kterého není nikdy dost. Dále se za pouhý záskok na scéně, objevuje stálice kytarista Petr. Stávající basák Ondra průběžně odjíždí za vědou do ciziny, proto se těžce loučí s kapelou a přichází do dnes už šestičleného bandu basák Komár.

Mark

Je muzikant spíše introvertní povahy, přesto hraje raději pro větší publikum a na podiu to umí rozbalit.


Své dětství strávil v Jičíně, kde chodil do základní umělecké školy, kde od čtyř let hrál na klavír. Také ovládl kytaru, basu, ukulele, bicí a flétnu.

Už v deváté třídě si s kluky ze základní školy založil kapelu, kde byl zpěvákem. Mark je zakladatelem a frontmanem The Others. Skládá hudbu, která mu lehce roste pod rukama a rád improvizuje. Je zkrátka umělecky založený, kreativní, ale i praktický. Je nejen skvělý muzikant, ale i lektor hudby pro děti a dospělé. Vyučuje zpěv, hru na klavír, kytaru, ukulele a flétnu. Práce s dětmi Marka motivuje a nabíjí.

Jeho múzou jsou především lásky, lesy a hory. Mezi jeho koníčky patří jóga, poslední dva roky také cvičí fitness.

Lucie

Energická žena žijící přítomností.

Pochází z Českého ráje. V současné době se seberealizuje ve skupině The Others a v interaktivních prožitkových hudebních workshopech zaměřených na práci s rytmem, dechem, hlasem a muzikoterapeutickou relaxaci. Dále působí, jako lektorka hry na bubny, flétnu, klavír, akordeon, sborového i sólového zpěvu, jógy a lyžování.

Evžen

Hudebník tělem i duší.

Evžen hraje od základní školy, kdy se učil na housle a kytaru. Nejvíce mu však učarovala bicí souprava. Láska k hudbě ho provází celý život. Hrál již ve školní kapele a poté účinkoval ve třech dalších. Kromě muziky se zajímá o novinky v technologii nových modelů vozidel. V The Others hraje na bicí.

Petr

Přátelé mu říkají Komár.

Je chlapcem tělem i duší. Pochází z Vysočiny, z rodiny, kde je láska k hudbě vším. Jeho maminka si prozpěvuje od rána až do večera a otec hraje na kytaru. Odtud u Komára pramení vášeň k hudbě. Cestu ke kytaře a zpěvu našel naplno na střední škole, kde se spolužáky založil i svou první rockovou skupinu. Pořádá neformální hudební setkání na různých místech, kde se schází a jamuje ze spoustou zajímavých hudebníku napříč různými žánry.

Ve skupině The Others prohání čtyři struny baskytary.

Vše nové je pro něj výzvou. Rád lyžuje a svůj um předává na svahu dětem, u kterých vzbuzuje lásku k tomuto sportu. Mezi další koníčky patří určitě cyklistika, horská turistika a vodní sporty. Miluje fajn lidi, slunce, sníh, přírodu, pohyb, dobré jidlo a pití - to vše mu vhání do života štěstí a adrenalin. Najdete ho všude tam, kde je veselo a pohoda.

Terka

Vždy dobře naladěná vesničanka.

V dětství se věnovala hře na flétnu, piano a sborovému zpěvu. Později se samoučně začala věnovat hře na kytaru, což uplatnila na čundrech u táborákových ohňů při hře a zpěvu svého milovaného country.

Souběžně se pak věnovala i mnoha sportům, jako je volejbal, běh na lyžích, aerobic či horolezectví.

Po čase se začala aktivněji věnovat opět hudbě v rámci Projektu Návštěva, ovšem již pouze jako zpěvačka, díky němuž začala své dovednosti propojovat s dovednostmi Marka, se kterým od roku 2010 pěvecky působí v mnoha různých žánrových projektech.

Petr

Už od mládí se věnoval hře na kytaru. V sedmi letech se začal věnovat koncertní kytaře. Nastal den, kdy se musel rozhodnout mezi sportem a hudbou a vydání se po cestě muziky byla jasná volba.

Má ukončené vzdělání v oboru klasická kytara.


Od 12 let vystupuje veřejně jako sólista nebo se symfonickým orchestrem. Od 15 let hraje jako studiový hráč nebo postupně v hudebních skupinách, jako jsou Hexa chrtos band, Funebráci, Fregata, Pulsar, Druhá sláma či Brigantia.


Od roku 2019 je členem skupiny The Others, kde svou hrou na kytaru doplňuje naše autorské písně.